Przejdź do treści

Nabór kandydatów 2023/2024

Ruszamy z naborem do naszego zespołu! Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje 👇

📍Kogo szukamy?

Do zespołu szukamy nie tylko medyków, ale po prostu fajnych ludzi, z którymi dobrze jest spędzić czas, którzy inspirują, którzy wniosą do projektu nowe pomysły i umiejętności. Możesz być dobra/dobry w koordynowaniu projektów, możesz mieć doświadczenie w górach wysokich, możesz świetnie zarządzać zespołem albo montować filmy. Po prostu weź udział w naborze 😉

📍Jak się rekrutować?

Pierwszy krok to wysłanie wiadomości e-mail na adres rekrutacja@bezpiecznykazbek.pl. Napisz w niej dlaczego chciałabyś/chciałbyś dołączyć do naszego zespołu 🤝

W odpowiedzi na wiadomość dostaniesz od nas do wypełnienia dość szczegółową ankietę. Chcemy dzięki niej dowiedzieć się czegoś o Tobie, Twoich zainteresowaniach, pasjach, doświadczeniu zawodowym (nie tylko w medycynie), doświadczeniu w górach i kilku innych rzeczach.

📍 Pierwszy sprawdzian terenowy

Na kolejnym etapie – pierwszym sprawdzianie terenowym, spotkamy się w dniach 5-8 grudnia, na terenie gór Izerskich i Karkonoszy 🏔 W ciągu kilku dni poznamy się bliżej, sprawdzimy między innymi jak pracujesz w zespole, jak orientujesz się w terenie, jak potrafisz udzielać pierwszej pomocy, a w przypadku osób z wykształceniem medycznym – co wiesz o ratownictwie. Oczywiście o szczegółach organizacyjnych poinformujemy Was przed spotkaniem.

📍 Pomiędzy sprawdzianami

Pomiędzy sprawdzianami terenowymi, (ale także po nich) zaprosimy Cię na serię szkoleń. Są one bezpłatne, a udział w nich jest dobrowolny. Szkolenia te są dobrą okazją do wzmocnienia obszarów, w których nie czujesz się pewna/pewny lub po prostu poszerzenia swojej wiedzy.

Tematy szkoleń to m.in.: podstawy poruszania się w górach w warunkach zimowych, poruszanie się w terenie lodowcowym, nawigacja i łączność, warsztaty doskonalące z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, warsztaty z medycyny górskiej czy podstawy wspinaczki i technik linowych.

📍 Drugi sprawdzian terenowy

Drugi sprawdzian terenowy odbędzie się w terminie 20-23 lutego w Bieszczadach. Ten etap będzie polegał między innymi na sprawdzeniu Twoich umiejętność radzenia sobie w warunkach zimowych w górach, Twoją odporność na stres i zmęczenie, a także zweryfikujemy elementy, które sprawdzaliśmy już na poprzednim etapie.

Pozytywne przejście wszystkich etapów będzie skutkowało przyjęciem do projektu Bezpieczny Kazbek na staż kandydacki. W jego trakcie konieczne będzie pojechanie na dyżur ratowniczy pod Kazbekiem. Sprawdzenie się na dyżurze, pozytywna opinia lidera dyżuru i pozostałych ratowników będzie oznaczała zakończenie okresu kandydackiego i zostanie pełnoprawnym członkiem projektu Bezpieczny Kazbek 🏔🇬🇪🇵🇱

Udostępnij znajomym: